אודות

יניב פתיה,

מטפל ברפואה סינית באמצעות דיקור וצמחי מרפא. בוגר מכללת “מירב” לרפואה משלימה, האוניברסיטה הפתוחה, ולאחר התמחות בסין בבית החולים שבעיר האנגז’ו. כחלק מהכשרתי אני מטפל בשיאצו ובפרחי באך. כמו כן, מורשה מטעם kinesio לשימוש בטייפים.

חבר ועד “האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי”.

אני מאמין שהגוף של כל אחד ואחת מאיתנו תמיד שואף לרפא את עצמו, אך אנו לפעמים “שוכחים” לדאוג לו במסגרת אורח החיים שלנו – בין אם מדובר בעבודה מאומצת, חוסר שינה, תזונה לא נכונה ואפילו פעילות גופנית שאינה נכונה לנו או שאינה מתבצעת בשעות הנכונות, וכמובן עוד פעולות בחיי היום יום שאנו לא נותנים עליהם את הדעת.

כמו שאנו מנקים מדי פעם את הבית ועושים סדר, כמו שאנו דואגים לעשות טיפול תקופתי לרכב, ככה אני מאמין שאנו צריכים לדאוג למכונה, לכלי שמשרת אותנו מיומנו הראשון בעולם בצורה הנאמנה ביותר והטובה ביותר – הגוף שלנו. כשאני אומר גוף אני מתכוון בנשימה אחת גם לנפש – כי כשהגוף “לא בסדר” אנחנו לא רגועים, ובכיוון ההפוך כשהנפש מודאגת או “סובלת” גם הגוף מראה את הסימנים שלו.

ההבדל בין המטפל הסיני לרופא המערבי הוא בכך שהסיני מדומה ל”גנן” בעוד המערבי ל”מכונאי”. מכאן שהגנן מטפח חיים ואילו המכונאי עסוק בתיקון קלקולים.

לכן אני פה בשביל כל אחת ואחד מכן ומכם,

יניב פתיה 0542222603

 

 

X